Prezentace u prohlídky nemovitosti

Působení na potencionální kupce

JE ZAPOTŘEBÍ SE ZÁJEMCŮM PŘIZPŮSOBOVAT, HLAVNĚ JEJICH ČASU, BRÁT SI VOLNO Z PRÁCE A USKUTEČŇOVAT PROHLÍDKY.

Je možné, že z dvanácti zájemců, kteří vám do telefonu řeknou, že mají zájem a chtějí prohlídku, přijde jenom šest. Pokud nemovitost prodáváte sami, musíte počítat s tím, že do vašeho bytu či domu budou chodit cizí lidé, které vidíte poprvé, a vy ve snaze prodat svoji nemovitost jim ukážete celý váš dům či byt, což znamená odhalit jim vaše soukromí. Stávají se případy, že se za takovými zájemci skrývají zloději, kteří si takto chodí obhlídnout svoji další kořist.

Příklad:
Paní Klímová nabízela malý domek ve městě. Mimo jiné se jí ozvali dva lidé, kteří na první pohled vypadali velice důvěryhodně. Paní Klímová jim ochotně ukázala všechny místnosti v domě, řekla jim, kdy chodí do práce a kdy odjíždí za rodiči, oni si vše prohlédli a v době, kdy paní Klímová odjela za rodiči,nemovitost vykradli.

Může se také stát, že někteří zájemci mohou na první pohled zjistit, že jim vaše nemovitost nevyhovuje, ale nic vám neřeknou a prohlídky se přesto zúčastní. Mohou se také objevit i ti, kteří se vším souhlasí, vše se jim líbí,na vše kývají a budou vám tvrdit, že nemovitost koupí a že ji už nemáte nikomu nabízet, protože oni ji chtějí na 100 procent, a další dny se neozvou, neberou telefon, a když se jim náhodou dovoláte, tak se vám vysmějí a koupi nemovitosti razantně odmítnou.

Počítejte s tím, že někteří z nich budou kalkulovat a začnou vám nabízet směšně nízkou cenu. Další zájemci budou mít zájem, ale teprve se budou informovat v bance o svém úvěru a za týden zavolají, že byl jejich úvěr zamítnut. Při několika takových prohlídkách zjistíte, že vás to začíná obtěžovat, a můžete z toho být i rozladění a budete ztrácet trpělivost. To se může odrazit i na vašem jednání se zájemci. Z dvanácti zájemců může být jen jeden, který je opravdový, ale vy už na něj nemusíte mít trpělivost a sílu a to se může odrazit na vašem chování.

Jestliže vás zastupuje realitní kancelář, prohlídky za vás zorganizuje a provede makléř. Já jako realitní makléřka mám tu výhodu, že si všechny zájemce vedu ve své databázi, a tak vím dopředu, s kým na prohlídku jdu, a díky spolupráci s finanční poradkyní vím o většině svých klientů, že mají předjednaný úvěr, a cíleně jdeme na prohlídku nemovitosti.

Compare